SEPET
07.06.2021 // ETKİNLİKLER // İnanç Çakıroğlu

LEGO ve adidas, Altı Farklı Renkle Geri Döndü

LEGO ve adidas, geçen yıl başarıyla gerçekleşen iş birliklerini farklı renklerden oluşan yeni ZX 8000 modelleriyle sürdürdü. Altı farklı düz renkten oluşan ve üzerinde LEGO Brick'leri yer alan ZX 8000 "Color Pack" lansmanını, WUNDER olarak; adidas Türkiye ve LEGO Türkiye ile birlikte gerçekleştirdik.
adidas'ın geçtiğimiz yıl A-ZX olarak duyurduğu, 90'larda çıkan ZX modellerinin özel iş birlikleriyle yeniden yorumlandığı seri yıl boyunca arka arkaya gelmeye devam etti. Bu modeller arasında en sevilen silüetlerden olan ZX 8000, geçtiğimiz yıl başta LEGO olmak üzere yakın zamanda atmos, Overkill, Sean Wotherspoon gibi çeşitli collablerde de kullanıldı. Bu iş birliklerinin arasında dikkat çeken 2020'nin son döneminde çıkan LEGO x adidas ZX 8000, üzerinde yer alan brick detayları ve farklı renkleriyle büyük bir hype yaratmıştı.  Türkiye'ye o dönemde gelmeyen bu modelin başarısının ardından, LEGO ve adidas, iş birliklerini farklı modellerle sürdürseler de ZX 8000'le yeniden bir araya gelmeye sıcak baktılar ve ilk modelde yer alan farklı renklerin tek renk halinde farklı modellerde yer alacağı bir LEGO x adidas ZX 8000 "Color Pack" yarattılar. 


adidas Türkiye ve LEGO Türkiye ekipleriyle bir araya geldiğimiz LEGO x adidas ZX 8000 "Color Pack" için, hem WUNDER Teşvikiye mağazasında hem de sosyal medyada heyecanlı bir projeye imza attık. LEGO Türkiye'nin LEGO model yapımında çalıştığı sanatçılardan Deniz Can Doğan, bu proje için WUNDER Teşvikiye mağazasında sergilenmek üzere 4 farklı renkte LEGO parçalarından oluşan 3D bir adidas ZX 8000 modeli yarattı. Bu modelin yapım aşamasının yer aldığı videonun ve global reklam filminin kullandığı dijital tarafta lansmanın ilk duyurusu yapılırken, WUNDER Teşvikiye mağazasında da 6 farklı LEGO x adidas ZX 8000 ürünü müşterilere sunuldu. WUNDER Teşvikiye mağazasından ve wunder.com.tr'den LEGO x adidas ZX 8000 "Color Pack" ürünlerini satın alan kişilere verilmek üzere, LEGO Minifigure ve üzerinde WUNDER ve adidas logolarının yer aldığı bir LEGO Brick anahtarlık da koleksiyonerler için özel olarak hazırlandı. 

LEGO x adidas ZX 8000 "Color Pack" lansmanı için oluştduğumuz bu harika proje için adidas Türkiye ve LEGO Türkiye ekibine teşekkürler. 


BÜLTENE KAYIT OL!

YENİ ÇIKAN ÜRÜNLER, ETKİNLİKLER, HABERLER VE DAHA FAZLASI İÇİN KAYIT OL.