SEPET
13.08.2018 // SNEAKER // WUNDER

AIR JORDAN 11 "CONCORD"

Air Jordan 11 serisinin en sevilen renk versiyonu olan “Concord”; 2011’den sonra ilk defa bu sene Aralık ayında tekrar piyasaya çıkıyor.

Air Jordan 11, sneakers dünyasında bir dahi olarak gösterilen Tinker Hatfield’in en önemli tasarımlarından biri olarak kabul ediliyor. Kendisinin Air Jordan III ve Air Max 1 gibi efsane modellerin de yaratıcısı olduğunu belirtelim.

Air Jordan 11 modeli ilk olarak 1995’de piyasaya çıkmıştı. Piyasaya çıkışı, Nike firmasının hiç istekli olmamasına rağmen Bulls taraftarı için kötü anılara neden olan Orlando playoff serisinde, biraz da Michael Jordan’ın zorlamasıyla gerçekleşmişti. Şampiyonluk ile noktalanamayan bu sezondan sonraki sezon ise, Chicago’nun 72-10 rekorunu kırdığı, şampiyonluğa uzandıkları 1995-1996 sezonudur. Bu sezon Michael Jordan şampiyonluk yüzüğü ile beraber, normal sezon MVP’si ve finallerin MVP’si ödüllerini de kazanırken ayağında Air Jordan 11 modeli vardı.

Ayrıca Jordan 11’ler, 1996 senesinde Michael Jordan’ı izlediğimiz Space Jam filminde beyaz perdeye adım atarak ününe ün kattı.

Air Jordan 11 serisinin en sevilen renk versiyonu olan “Concord”; 2011’den sonra ilk defa bu sene Ekim ayında tekrar piyasaya çıkıyor. BÜLTENE KAYIT OL!

YENİ ÇIKAN ÜRÜNLER, ETKİNLİKLER, HABERLER VE DAHA FAZLASI İÇİN KAYIT OL.