SEPET
02.02.2019 // SNEAKER // WUNDER

Air Max 720 “Northern Lights”

Nike Air Max 720, özellikle yaşam tarzı ve gündelik kullanım için tasarlanmış yepyeni bir Air Max silüeti ve bunu performanstan ödün vermeden yapıyor.

Nike’tan 2019’un ilk çeyreğinde yepyeni bir Air Max

Nike’ın şimdiye kadar üretmiş olduğu en büyük AIR tabanı!Nike Air Max 720, özellikle yaşam tarzı ve gündelik kullanım için tasarlanmış yepyeni bir Air Max silüeti ve bunu performanstan ödün vermeden yapıyor.

Nike’in şimdiye kadar ürettiği en büyük AIR tabanına sahip olan AM720 adını her bir tekinde 360 derecelik görünürlüğe sahip tabanlarının toplamından almış. AM720'nin özellikleri arasında 38 mm yüksekliğindeki AIR taban (Nike'ın önceki en yüksek değerinden 6 mm daha yüksek) bulunuyor; bu da bir Air Max'ın şimdiye kadar sunduğu en iyi yaylanma performansını veriyor.

Nike, markanın sporcular icin daha sürdürülebilir bir gelecek sunması gerekliliği düşüncesinden hareketle, bu ayakkabının üretim bileşeninde %75'ten fazla alanı geri dönüştürülmüş malzemeye verdi.

Tasarım ekibi AM720’yi 90’ların sonundaki Air Max trendinden ilham alarak, yepyeni bir klasik oluşturmak için tasarladı. Tasarım Nike Sportswear ekibinden Dylan Raasch ve Jesi Small tarafından yapıldı.

Dylan Raach sneakerfreaker’a verdiği röportajda bu sneaker’ı şu şekilde tanımlamış “Üst kısımda, doğada yayılan enerjiden ilham aldık, kaplama organik formlarla merkezden dışarı yayılan enerjiyi görselleştiriyor. Bu tasarım AM720’e hem havalandırma ve hem de konfor sağlayacak şekilde hizmet ederken silüete ikonik görünümünü kazandıyor.”

 

Air Max 720 ‘Northern Lights’ adı altında 2 renk seçeneğiyle WUNDER'de!


Air Max 720 'Northern Lights'

Air Max 720 'Northern Lights'

Air Max 720 'Northern Lights'

Air Max 720 'Northern Lights'W Air Max 720 'Northern Lights'

W Air Max 720 'Northern Lights'

BÜLTENE KAYIT OL!

YENİ ÇIKAN ÜRÜNLER, ETKİNLİKLER, HABERLER VE DAHA FAZLASI İÇİN KAYIT OL.