SEPET
26.03.2020 // SNEAKER // İnanç Çakıroğlu

Air Max Mirası, Unutulmaz "Duck Camo" Rengiyle Devam Ediyor

Nike, Air Max 90 silüetinin 30. yıl dönümünü, 2013’te çıkan ve çok sevilen "Duck Camo" modeline atıfta bulunan iki yeni Air Max modeli Air Max 90 "Duck Camo" ve Air Max 2090 "Duck Camo" ile kutluyor.


33 yıl önce hayata geçirilen Tinker Hatfield’ın yenilikçi projesi Air Max, Frank Rudy’nin geliştirdiği yastıklama teknolojisi Nike Air’i ilk kez sneakerların dış kısımdan görülebilir hale getirdi. İlk Air Max olan Air Max 1, kısa süre içerisinde sokaklarda bir fenomen hale gelmesinin ardından, Air Max efsanesi çıkan farklı modeller ve yenilikçi tasarımlarla sokak stiline yön vermeye devam ediyor.  

90’ların cüretkar tarzını ve gelişen sokak kültürünü yansıtan ve Air Max serisinin en sevilen siluetlerinden Air Max 90, ilk kez satışa çıktığı günden bu yana 30 yılı geride bıraktı. Air Max 90, yansıttığı stille, geçmişten günümüze de özgün olmayı ve kendine güven duymayı temsil ederek sokak stilini yönlendirdi. Air Max 90’ın en sevilen renkleri, sokak modasının en el üstünde tutulan modelleri arasında gösterildi. 2013 yılında ise Nike ve Atmos, en unutulmaz Air Max 90 modellerinden biri olan “Duck Camo” rengini Air Max sevenleriyle buluşturdu. Satışa sunulmasının ardından, dünya çapında bir üne kavuştu ve sneaker kültürünün kültleri arasında yer buldu. Ona sahip olamayan sneakerheadlerin rüyalarını süsleyen "Duck Camo" rengi, yenilikçi değişimlerle 2020 yılında iki yeni Air Max modeli ile geri dönüyor. Yenilenmiş Air Max 90 "Duck Camo" ve yeni Air Max 2090 "Duck Camo", unutulmaz silüetin yıldönümünde mirasın yeni temsilcileri olarak karşımızda.  

Yeni Air Max 90 "Duck Camo", 2013 Atmos versiyonundaki gibi yılan derisi siyah Swoosh logosu ve benzer kamuflaj deseniyle ile ilham aldığı modele bir saygı duruşu niteliği taşıyor. Sneakerın üst kısmında, 2013 yılındaki modele göre "infrared" kırmızı ve siyah kısımlar yer değiştirerek fresh bir görünüm veriyor.  


Air Max 90’ın DNA’sına sahip Air Max 2090 modeli ise, Nike Air teknolojisinin geleceğini yansıtma görevini üstleniyor. Air Max 2090 "Duck Camo", sneakerın üst kısmında üstü file ile kapanmış "Duck Camo" deseni, Air paneli çevreleyen "infrared" bölümleriyle 2013’te çıkan Air Max 90 "Duck Camo" modeline atıfta bulunan detaylara sahip. 

 Air Max mirasını tam anlamıyla yaşatan, "Duck Camo" rengiyle ikon haline gelen silüetin yeni temsilcileri Air Max 90 "Duck Camo" ve Air Max 2090 "Duck Camo" wunder.com.tr'de.

BÜLTENE KAYIT OL!

YENİ ÇIKAN ÜRÜNLER, ETKİNLİKLER, HABERLER VE DAHA FAZLASI İÇİN KAYIT OL.