SEPET
15.04.2019 // SNEAKER // İnanç Çakıroğlu

Bu Dünyaya Ait Değil. Nike Shox

Kışkırtıcı ve Benzersiz. Shox Efsanesi Geri Döndü.Milenyumla birlikte ortaya çıkan, ikonik sneaker Nike Shox efsanesi tekrar karşımızda. Nike’ın bugüne kadar geliştirdiği teknolojiler arasında benzersiz bir konumda olan Nike Shox, topuğunda yer alan dört adet “pak” sayesinde gerçek anlamda sıra dışı.


Bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi duran fütüristik Nike Shox’un ilk modeli R4, üst tarafında yer alan parlak gümüş detaylarıyla ve yastıklama sağlayan orta tabanıyla piyasaya çıktığı yıl olan 2000 yılında büyük yankı uyandırdı.
Zamanın ötesinde bir tasarıma sahip olan Nike Shox, ilk olarak Nike’ın efsanevi “Boing” reklamlarında boy gösterdi. NBA süper yıldızı Vince Carter’ın yer aldığı reklam serisinin ekranlarda döndüğü dönemde, 2000 Olimpiyatlarında Vince Carter Shox BB4 basketbol ayakkabılarıyla unutulmayan smaçları hafızalara kazıdı.  Olimpiyatlar sırasında Vince Carter’ın etkisiyle basketbol ayakkabısı olarak öne çıkmasına rağmen, ilk çıkan OG Shox R4’ler, koşu tabanlı sneakerlar olarak çıktı. Daha yükseğe zıplatan ve daha hızlı koşturan bir etkiye odaklanan kampanya sonrasında Shox, Nike’ın 2000’li yıllara damgasını vuran inovasyonlarından biri olarak kabul edildi. İlk modelden tam 3 yıl sonra çıkan Shox TL,  yalnızca topuğunda değil tüm tabanında yer alan yastıklama ve parlak üst kısım detayları ile Nike fanlarının favorilerinden biri haline geldi.

80’li yıllarda başlayan ve yıllar süren mekanik yastıklama teknolojisi çalışmalarının sonucunda ortaya çıkan Shox R4 ve Shox TL’lerin mirası, tekrar geri geliyor. Nike’ın bu özgün silüetleri, milenyumun ruhunu günümüzde tekrar sokaklara taşıyor. Orijinal renkleriyle ve gelişmiş modelleriyle Nike Shox R4 ve Nike Shox TL WUNDER ve wunder.com.tr’de.

BÜLTENE KAYIT OL!

YENİ ÇIKAN ÜRÜNLER, ETKİNLİKLER, HABERLER VE DAHA FAZLASI İÇİN KAYIT OL.