SEPET
26.05.2019 // SNEAKER // İnanç Çakıroğlu

Geçmiş ile Geleceğin Buluşması: ZX4000 4D

adidas, ZX4000 4D ile ZX serisinin geçmişinden gelen güçlü mirasını, 4D teknolojisiyle yenilikçi bir biçimde geleceğe taşıyor.


  adidas’ın 4D baskılı silüetleri, markanın şu aralar üzerinde çalıştığı en yenilikçi ve en yaratıcı projelerden biri olmaya devam ediyor. Futurecraft 4D serisinin yeni adımı, tasarımıyla ön plana çıkan ZX4000 4D. 4D baskılı tabanının yanı sıra yarı dokuma üst kısmına sahip sneakerlar, açık dikiş ve yama çalışmalarına da yer veren bir tasarım ile adidas originals’ın temsil ettiği yaşam tarzı ile yeni çağın buluştuğu özgün bir modele dönüşüyor. 


  4D yani geleceğin üretim tarzı, 3D baskıların özellikle sneakerlar üzerindeki olumlu etkisini kanıtlar nitelikte ürünlere imkan tanıyor. 3D yazıcı ile üretilen Futurecraft serisinin ilk örneklerini 2015 yılında sunan adidas, bundan 2 yıl sonra teknoloji firması Carbon ile birlikte Futurecraft 4D serisini yaratarak, sneaker üretiminde bu yeni üretim modelini kullandı. 

  Dijital Işık Sentezi adı verilen bir teknoloji kullanılarak oluşturulan, 4 boyutlu bir yastıklama ve taban teknolojisine sahip Futurecraft 4D, sneakerların esnek ve son derece hafif olması için tasarlandı. Önceki dönemlerde Daniel Arsham ve KITH ile yapılan iş birlikleriyle de öne çıkan Futurecraft 4D, ZX 4000 4D ile yine dikkatleri çekiyor. 


  90’lı yılların ZX 4000 tasarımını, modern teknolojiyle heyecan verici bir biçimde birleştiren adidas Originals ZX 4000 4D Carbon ve Onix renkleriyle WUNDER’de. 

BÜLTENE KAYIT OL!

YENİ ÇIKAN ÜRÜNLER, ETKİNLİKLER, HABERLER VE DAHA FAZLASI İÇİN KAYIT OL.