SEPET
30.07.2019 // SNEAKER // İnanç Çakıroğlu

Koşu Odaklı Sneaker Tasarımı, Sokak Stiliyle Birleşti: Nike ZoomX Vista Grind

Nike’ın kadınlar için özel olarak üretilen, fütüristik tasarıma ve geri dönüşümlü materyale sahip yeni sneakerı Nike ZoomX Vista Grind, koşu sneakerı olarak sahip olduğu özelliklerini dikkat çekici bir biçimde sokak stiline taşıyor.


Günümüzde dünya çapında büyük bir sektör olan sokak giyiminin, bir zamanlar alt kültür olduğu önceki dönemlerinde, kadınlar için üretilen ürünler çok sınırlı sayıda çıkarılıyordu. Bu stilin içerisindeki kadınlar, günlük tarzlarını erkek egemen bir anlayışa rağmen, kendi yaratıcılıkları sayesinde iş kıyafeti, askeri giyim, kay-kay, raggae, punk ve hip-hop kültürleriyle sentezlenen spor giyim parçaları ile oluşturuyordu. Başından beri sokak stilinde önemli bir yere sahip olan kadınları destekleyen WUNDER, Nike’ın kadınlar için tasarlanan yeni sneakerı Nike ZoomX Vista Grind ile kadınlar arası birliği ve sürdürülebilir bir yaklaşımı savunuyor. 
Nike’ın kadın koleksiyonu için çıkardığı yeni sneakerı Nike ZoomX Vista Grind, ZoomX serisinin taşıdığı gelenekselleşen koşu DNA’sını fazlasıyla genişleterek sahip olduğu farklılığı günlük yaşam alanına taşıyor. Bu özel sneaker, öncelikli olarak şehir içerisinde koşu yapmak amacıyla tasarlanmasına rağmen belirgin bir şekilde günlük yaşama uygun bir konfor da sağlıyor. Sneakerın silüetini keskin hatlar ve kalın bir orta taban şekillendirirken, aynı zamanda sokak giyim tarzının izlerini taşıyan detaylara da sahip. 


Nike ZoomX Vista Grind, geri dönüşümlü materyalden yapılan dikkat çekici bir tabana sahip. Chunky stile sahip bu büyük beyaz orta taban, üzerindeki pencereler sayesinde, içerisindeki neon yeşili ZoomX köpük detayları ön plana çıkarıyor. Büyük hacimli geri dönüşümlü materyalden üretilen orta taban, koşucular için konforun yanı sıra denge ve destek sağlarken, üst kısımdaki şeffaf yeşil ve turuncu yapı günlük tarza ve sokak stiline uygun bir tasarımı oluşturuyor. 


Nike ZoomX Vista Grind’in dikkat çekici tasarımı, yarı saydam bir şekilde yeşil ve turuncu üst kısım ile yüksek hacimli beyaz bir orta tabandan oluşuyor. Nike’ın kıdemli kreatif direktörü Georgina James tarafından tasarlanan sneaker, kadın koşu sneakerları için yenilikçi bir anlayış getirirken, sahip olduğu geri dönüşümlü materyalleriyle Nike’ın sürdürülebilir ürünler ve üretim süreçleri hakkındaki araştırmalarına dair sonuçları da üzerinde taşıyor. Yenilikçi tasarıma sahip yeni Nike ZoomX Vista Grind, WUNDER'de. 

BÜLTENE KAYIT OL!

YENİ ÇIKAN ÜRÜNLER, ETKİNLİKLER, HABERLER VE DAHA FAZLASI İÇİN KAYIT OL.