SEPET
08.08.2019 // SNEAKER // İnanç Çakıroğlu

Reebok Answer V: Unutulmaz Silüet Geri Döndü

NBA'in gelmiş geçmiş en büyük yıldızlarından biri olan Allen Iverson’ın, ilk kez 2001 yılında parkelerde giydiği, stilini ve mirasını yansıtan Reebok Answer V orijinal renkleriyle karşımızda.


Basketbol parkelerinde bugüne kadar görülmüş en unutulmaz oyunculardan biri olan Allen Iverson, günümüzde dahi birçok insan için en ilham verici sporculardan biri olarak görülüyor. Iverson’ın kariyeri boyunca giydiği sneakerlar arasında en unutulmaz siluetlerden biri olan Reebok Answer V efsanesi tekrar bizlerle. 2001-2002 NBA sezonunda efsane oyuncu tarafından giyilen klasik sneaker, Iverson hayranları için onun etkileyici oyun tarzının ve parkelerde yansıttığı karizmasının en önemli sembollerinden biri. 


İlk kez 2001 yılında piyasaya çıkan Reebok Answer V, Reebok’ın Allen Iverson serisindeki en beğenilen sneaker modelleri arasında başı çekiyor. 2001-2002 NBA sezonunda ikonik Answer V’leri giyen efsane oyuncu, aynı sezon içerisindeki NBA All Star maçında da parkelerde beyaz-kırmızı Answer V’leri ile boy gösterdi.  O dönemde, Answer V için çekilen ve Iverson ile ünlü rapçi Jadakiss’in birlikte yer aldığı reklam filmi, Iverson hayranları ve otoriteler tarafından çok beğenilmiş ve büyük yankı uyandırmıştı.Beyaz ve Kırmızı
renkleriyle tekrar çıkan Answer V, 2000’li yıllarda NBA’i yakından takip eden ve Allen Iverson hayranı basketbolseverler için tam bir nostalji hissi yaşatıyor. Dış kısımda kullanılan beyaz deri üst yüzey, bağcık kısmını kaplayan ve yan tarafta devam eden kırmızı şerit ve topuk kısmında yine kırmızı cırt cırtlı bant ile sneakerın silüetini tamamlıyor. Topuktaki cırt cırtlı şeridin üst kısmında süper yıldızın imza detayları ve üst tarafın farklı bölgelerindeki "I3" logo detayları yer alan modelde iç taban kısmında Iverson portre baskısı da yer alıyor.


 Özellikle, basketbolseverler ve Iverson hayranlarının kaçırmaması gereken sneakerlardan biri olan Reebok Answer V, WUNDER'de. 


BÜLTENE KAYIT OL!

YENİ ÇIKAN ÜRÜNLER, ETKİNLİKLER, HABERLER VE DAHA FAZLASI İÇİN KAYIT OL.