SEPET
16.09.2019 // SNEAKER // İnanç Çakıroğlu

Skepta x Nike SK Shox TL

Nike'ın Skepta ile birlikteliği, İngiltere'nin sokak modasında bir efsane olan Shox TL modeli ile devam ediyor.


Skepta'nın, Nike ile uzun zamandır devam eden iş birliği tüm hızıyla sürüyor. İkili bu kez, 2000'lerin klasik silüetlerinden Shox TL modelinde bir araya gelerek, özel bir sneaker modeli ortaya çıkardı. Bu güne kadar Air Max 97 ve Air Max Deluxe gibi olumlu eleştiriler alan ürünler yaratan bu birliktelik, bu kez önceki SK Air modellerinden biraz uzaklaşıyor. Grime efsanesi, Nike ile sneaker tasarlarken bu kez hava tabanı içeren modeller yerine Britanya'nın sokak modasında önemli bir yere sahip olan Nike Shox TL'yi tercih etti.


Shox TL'nin ilk çıktığı yıl olan 2003, İngiltere'de Grime sahnesinin henüz daha yeni yayılmaya başladığı döneme denk geliyordu. 2003 yılının devamındaki özellikle 3-4 yıl boyunca, sokaklarda patlama noktasına ulaşan bu akımın içerisine giren ve 2005 yılında Tottenham merkezli Meridian Crew'ın DJ'i olarak müzikal yolculuğuna başlayan Skepta, kısa bir süre sonra mikrofonu eline aldı ve bir daha bırakmadı. Gerisi ise hepimizin bildiği muhteşem bir müzik kariyeri haline geldi. 
İş birliğinden doğan en yeni sneaker modeli olan
SK Shox TL, ilk bakışta kırmızı paklarla dolu Shox taban ve yan kısımlarda yer alan metalik gümüş swoosh'lar ile dikkat çekiyor. Dil kısmında Skepta'nın imzası SK detayları bulunan sneaker, yılın en dikkat çeken modellerinden biri.

Skepta'nın Mayıs ayında çektiği Bullet From A Gun klibinde de gördüğümüz sneakerın, lansman tarihi aslında ilk olarak klibin yayınlandığı dönemde açıklanmıştı.İngiliz sanatçı geçtiğimiz ayın sonunda ise kendi instagram hesabından, sneakerın fotoğrafını paylaşarak hayranlarını epey heyecanlandırmıştı. Skepta, Shox TL'nin tasarım aşamasındaki ilhamını "Manchester'a gittiğimde bütün çocuklar Shox'larıyla takılıyorlardı. Orada gerçek anlamda sokağa uygun bir sneaker gördüm. Onların rüzgarlıklar ve Shox'lardan oluşan tarzlarını gerçekten sevdim. Sonrasında da "Evet, kesinlikle yapalım şu sneakerı” dedim, çünkü kuzeye yapılan gezileri her zaman hatırlıyorum.” şeklinde anlatıyor.

Skepta x Nike SK Shox TL, yakında WUNDER'de.
Londralı MC ile Nike'ın iş birlikleri burada da sınırlı kalmayarak, 2020 yılında yeni modelllerle devam edecek gibi duruyor. Kesinleşen modellerden biri olan Skepta x Nike Air Max Tailwind V'in, henüz detayları açıklanmasa da Siyah/Krom renklerine sahip olması ve gelecek yılın ikinci yarısında çıkması bekleniyor.

BÜLTENE KAYIT OL!

YENİ ÇIKAN ÜRÜNLER, ETKİNLİKLER, HABERLER VE DAHA FAZLASI İÇİN KAYIT OL.