SEPET
19.02.2021 // MODA // İnanç Çakıroğlu

Zamansız Bir İş Birliği: Vans x Opening Ceremony

Uzun bir süre önce başlayan ortaklıklarını başarıyla sürdüren Vans ve Opening Ceremony, Vans'in ikonik Authentic modelinde, markanın Checkerboard baskısına yeniden yorum katarak oluşturdukları yaratıcı bir koleksiyonla tekrar bir araya geliyor.

2014 yılından beri iş birliklerini sürdüren Vans x Opening Ceremony, bu ay yeni bir yaratıcı koleksiyon için tekrar bir araya geliyor. 2002 yılında açılan Opening Ceremony, yıllar içerisinde yeni keşif ve yeni dostluklar felsefesiyle motive olarak, yaratıcı bir çok markayı içerisinde barındıran butik oldu. Opening Ceremony'nin kurucuları olan ve yıllardır moda dünyasının ön sıralarını zorlayan iki ünlü tasarımcı Carol Lim ve Humberto Leon, Vans ile bir süredir devam eden global ortaklıklarını çok önemsiyor. Opening Ceremony'nin Kreatif Direktörü  Humberto Leon bu koleksiyon için; "Vans uzun bir süredir yaratıcı iş birliği yaptığımız partnerlerimizden biri. Bu sezon klasik modelleri üzerinde birlikte çalışmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu yeni koleksiyonda Carol ve ben, Checkerboard'u yeniden yorumlamayı düşündük ve Vans'in klasik baskısını grafik bir yaklaşımla yeniden ele aldık." şeklinde konuştu. 
Vans'in artık ikonikleşmiş Checkerboard baskısından ilham alan Opening Ceremony kurucuları, ayakkabılarda soyut yılan ve leopar şekilleriyle desene yeni bir yaklaşım kazandırıyor. Vans'in orijinal modeli Authentic'i adeta bir tuval olarak kullanan, Opening Ceremony, negatif ve pozitif alanları vurgulayan bir desen tekrarı oluştururken, modelin üst ve alt taban kısmındaki yılan ve leopar desenleri ile bütünlüğü sağlamayı başardı. Yılan ve leopar baskılar yer alan modellerin yanı sıra, koleksiyonda yer alan diğer iki sneaker modeli ise, orkide ve mavi renklerde tek renkli üst kısımlar kullanıyor. Vans'in Authentic QLT modeli, baştan aşağı tek renk, kapitone vampir ve yan dikişlerle öne çıkıyor. Tüm modellerin ortak yanı ise, topuk kısmında Opening Ceremony yazan bir dokuma patchinin yer alması. 

Vans x Opening Ceremony Authentic Koleksiyonu Wunder ve wunder.com.tr'de.

BÜLTENE KAYIT OL!

YENİ ÇIKAN ÜRÜNLER, ETKİNLİKLER, HABERLER VE DAHA FAZLASI İÇİN KAYIT OL.