POPÜLER ARAMALAR
ÖNE ÇIKANLAR
Skateboard
Skateboard
Skateboard
Skateboard
Skateboard
Skateboard
Skateboard
Skateboard
Phaidon

Skateboard

₺ 1,820.00
Ürün Kodu:9781838667498
Mağaza stok durumunu kontrol et
Ürün Açıklaması

Vogue, Thrasher, HYPEBEAST ve The Art Newspaper'da görüldüğü gibi 1950'den günümüze kaykay tasarımının tarihi ve evriminin yetkili bir kroniği.

Kaykay, basit bir tahta kalas olarak başladığı noktadan günümüzün yüksek teknolojili modellerine kadar dramatik bir evrim geçirmiştir. Skateboard, kaykay sporunun altın çağlarını, sporun tarihinde dönüm noktaları yaratan 100'den fazla tahta üzerinden inceliyor.

On yıla göre kronolojik olarak düzenlenmiş altı tematik bölümden oluşan kitap, kaykay sanatını, sporunu ve kültürünü tanımlayan malzemelere, tasarımlara ve olaylara odaklanıyor. Başlangıcından bu yana kaykay kültüründe yer etmiş bir marka olan Converse ile yakın işbirliği içinde geliştirilen Skateboard, kaykayın zaman içindeki teknik, makyaj ve yapısal gelişimini tam olarak yakalayan yeni stüdyo çekimleri ve tarihi görüntüleri kapsayan 500'den fazla illüstrasyon ile sporu şekillendiren insanlar ve olaylar hakkında bilgi ve içgörülerle doludur. 

Kitapta yer alan her bir board - 1963 Skee-Skate'ten 1989 Mike Vallely profesyonel modeline kadar - ölçekli olarak fotoğraflanmış, okuyucunun board'un benzerlerine göre bireysel yeteneğini ve boyutunu ölçmesine ve yazar, tasarımcı ve eski kaykaycı Jonathan Olivares'in ilgi çekici metnine eşlik etmesine olanak sağlamıştır. Laura Thornhill, Ray 'Bones' Rodriquez, Tony Hawk, Natas Kaupas ve Mike Vallely gibi ikonik kaykaycıların profesyonel modelleri de arşivlik aksiyon görüntüleriyle hayat buluyor.

Ürün Özellikleri:

  • Yayıncı : Phaidon Press; 1. baskı (4 Nisan 2024)
  • Dil : İngilizce
  • Ciltli : 240 sayfa
Kargo ve İade

Son Bakılanlar